DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Stilisti i njohur ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare

Shpërndaje

Alber Elbaz, stilisti i njohur izraelit i cili ka punuar për disa nga shtëpitë më të njohura të modës në Francë, ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. I lindur në Casablanca, Maroko më 6 Shkurt 1961, Elbaz kishte një talent të parakohshëm. I nominuar nga Pierre Bergé, Elbaz ishte drejtor krijues i ” Yves Saint Laurent” nga 1998 për tre sezone, përpara se të bashkohej me ” Lanvin” dhe të qëndronte atje deri në 2015, duke rinovuar thellësisht shtëpinë e modës.

Nw karrierwn e tij ai ka veshur shumë yje të filmit, nga Nicole Kidman te Natalie Portman, Chlow Sevigny, Sofia Coppola, Meryl Streep, Demi Moore, Catherine Deneuve, Kate Moss, Uma Thurman, Julianne Moore dhe Gwyneth Paltrow.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *