DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Stilistja shqiptare që veshi Bella Hadid, mes 9 finalistëve të Louis Vuitton

Shpërndaje

Dizanjerja shqiptare Nensi Dojaka e cila veshi supermodelen e famshme Bella Hadid, në ”MTV Video Music Awards 2020”. 1 vit pas kësaj ngjarje të bukur në karrierën e saj, Nensi është bërë pjesë e 9 finalistëve të ‘’LVMH Prize for Young Fashion Designers’’. ‘’LVMH Prize for Young Fashion Designers’’. Kjo iniciativë u krijua nga LVMH në 2014, si një iniciativë mbështetëse për të ndihmuar dizenjuesit e rinj të talentuar.

LVMH i dhuron finalistit një grant prej 300 mijë eurosh dhe i ofron asistencë në krijimin e kompanisë së tij për një periudhë kohore prej 12 muajsh.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nensi Dojaka (@nensidojaka)

LVMH është grupi më i madh i mallrave të luksit në botë, i cili përbëhet nga 75 brande të ndryshme botërore të cilat janë të ndara në pesë divizione të ndryshme si: pijet alkoolike, modë, brande luksoze, parfume, kozmetikë etj. LVMH është kompania më me vlerë në Europë me një fitim vjetor 264 miliardë euro.

 

 

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *