DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Filmit dhe Letërsisë

Studimi / Këto janë prodhimet prodhimet më të mira kinematografike të shekullit të 21

Shpërndaje

460 seriale janë përfshirë së fundmi në një studim me 206 ekspertë nga bota e televizionit, gazetarë, kritikë, akademikë dhe figura të kinematografisë nga 43 shtete të botës mes tyre edhe në Shqipëri, të cilët kanë listuar prodhimet më të mira kinematografike të shekullit të 21.
Listën e kryeson seriali “The Wire”, që ka nisur transmetimin që 2002 dhe ka qënë “on air” për 6 vite radhazi, një dramë e gazetarit David Simons, që ngjarjet i vendos në Blatmore, ku trajton një shoqëri narkotrafikantësh.
“Mad Man” është seriali i dytë, që është transmetuar për tetë vite, që nga 2007, e ndjekur nga “Breaking Bad”, “Flea Bag”, ‘I May Destroy You’, “The leftovers’, “The Americans”, “The Office” dhe “Succesion”.

“‘Game of Thrones”, që u kthye në një nga serialet më të komentuara gjatë kohës së transmetimit, ka siguruar vendin e pestë, në klasifikimin e serialeve më të arrira.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *