DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Studimi/ Si u pasuruan miliarderët amerikanë gjatë krizës së pandemisë

Shpërndaje

Sipas një studimi të ”American for Tax Fairness” dhe Instituti për Programin e Studimeve të Politikave për Pabarazinë, bazuar në të dhënat e ”Forbes”, nga mesi i marsit deri në mesin e majit personat më të pasur në Amerikë janë pasuruar me 434 miliardë dollarë”.

Në krye të kësaj renditjeje qëndrojnë kreu i ”Amazon” Jeff Bezos dhe CEO i ”Facebook” Mark Zuckerberg për shkak të lulëzimit të blerjeve dhe prezencës online të bizneseve gjatë pandemisë.

Sipas studimit Bezos ka fituar 34,6 miliardë dollarë, ndërsa Zuckerberg 25 miliardë.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *