DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Suksesi i Ed Sheeran/ “Shape Of You” arrin 3 miliardë dëgjime në ‘’Spotify’’

Shpërndaje

Kënga “Shape Of You” nga Ed Sheeran  ka arritur 3 miliardë dëgjime në platformën ‘’Spotify’’..

Shape Of You nuk ishte menduar të ishte në album. Megjithatë, kur mbarova këngën, një burrë nga shtëpia diskografike më tha se duhej ta publikoja si single, edhe pse doja që të ishte kënga Castle On The Hill. Në fund i publikuam të dyja dhe doli që e kisha gabim. Shape Of You ka arritur tre miliardë shikime”, tha Ed Sheeran.

Përveç kësaj kënge, rekordet e Spotify u thyen nga ‘Happier’, ‘Castle On The Hill’, ‘Galëay Girl’, ‘I Don’t Care’ dhe ‘Beautiful People’, të cilat të gjitha kaluan një miliard.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *