DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Sylvester Stallone hap ekspozitën me 50 piktura në një muze të Gjermanisë

Shpërndaje

Sylvester Stallone ka vërtetuar se mund të kishte ndjekur një karrierë tjetër si piktor dhe të kishte qenë po aq i suksesshëm.Ylli hollivudian ka hapur së fundmi një ekspozitë me 50 piktura të tij impresioniste, në një muze të Gjermanisë, të cilat publiku do të ketë mundësi t’i shohë deri në shkurt të vitit 2022.

“Është një nder i jashtëzakonshëm të shoh punën time, pranë disa prej artistëve më të mëdhenj në botë”, është shprehur 75-vjeçari Stallone.

Para se të fillonte karrierën ne kinematografi, aktori veteran ka studiuar për pikturë, ndërsa në të kaluarën ka pasur ekspozita në Zvicër dhe në Miami.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *