DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Tronditet sërish bota e kinematografisë, aktori gjendet i vdekur disa orë para xhirimeve

Shpërndaje

Një anëtar i stafit të filmit shumë të njohur ‘Indiana Jones’ i cili po zhvillon xhirimet e serialit të tij të 5-të në Marok  është gjetur i vdekur.

Sipas “The Sun”, bëhet fjalë për një 54-vjeçar të quajtur Nic Cupac, i cili u gjet i vdekur në hotelin ku po qëndronin kineastët në qytetin Fes të Marokut. Deri tani mendohet se ai ka humbur jetën për shkaqe natyrale, por hetimet ende vazhdojnë.

Cupac do të merrte pjesë në një numër kompleks që kërkonte 100 marifete për t’u arritur.

Cupac i cili do të kishte një rol kompleks në serinë e 5-të e filmit të njohur, në karrierën e tij numëron pjesëmarrjen në filma të njohur si : ka Guardian Of Galaxy dhe Solo: A Star Ëars Story.

Vdekja e papritur dhe tragjike në sheshxhirim e kineastës Halyna Hutchins disa javë më parë ka tronditur botën e kinematografisë botërore.

 

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *