DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ursula von der Leyen, gjyshe për herë të parë

Shpërndaje

Presidentja e Komisionit Evropian bëhet gjyshe për herë të parë dhe poston foto me të porsalindurin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është bërë gjyshe për herë të parë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një postimi në “Instagram”  me nipin  në krahë në të cilin shkruan:

“Një moment kaq magjik, nipi im i parë!”.

Politikania e njohur  gjermane është një figurë udhëheqëse e Brukselit zyrtar, si dhe gruaja e parë që është zgjedhur ne këtë rol të rëndësishëm.

Nga kabineti i Merkel ne krye te politikes europiane, rrugëtimi i saj profesional ka njohur disa suksese, përfshirë këtu edhe mobilizimin për emergjencën shëndetësore të Covid-19.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *