DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta Hueyda El Sayed

Shpërndaje

Hueyda El Sayed, balerina dhe artistja e njohur eshte ndare nga jeta diten e sotme ne moshen 46-vjecare. Balerina e cila prej vitesh jetonte ne Luksemburg vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.
Hueyda El Sayed ka lindur në Tiranë, ndërsa prejardhja e saj ka qenë nga Sudani.Gjatë karrierës së saj profesionale ka pasur privilegjin për të punuar në fusha e disiplina të ndryshme, si televizion, balet, këngë dhe pikturë, teksa per here te pare para publikut u shfaq në emisionin “Dymbëdhjetë Vallëzime pa një të Shtunë”. Në vitin 2000 ajo botoi romanin e saj të parë “Ngjyra e lëkurës sime”, ndërsa në vitin 2006 doli libri i dytë, një roman. Ajo ka punuar si modele dhe ka vepruar në një numër të reklamave televizive në Francë, Kamerun, Belgjika, dhe Portugali.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *